Zažijte v ústecké zoo Asii všemi smysly

Užijte si nevšení sobotu v ústecké zoo. Foto: Zoo Ústí nad Labem
  •  

Asie, tak se jmenuje další pořad letošního cyklu v ústecké zoologické zahradě, který má postupně provést návštěvníky všemi světadíly. Koná se v sobotu 22. srpna od 10.00 hodin ve spodní části zoo poblíž pavilonu pro orangutany. „Program se bude týkat právě těchto asijských lidoopů, neboť si zároveň připomínáme Mezinárodní den orangutanů, který připadá na 19. srpna, ale zdaleka nepůjde jen o ně,“ prozrazuje mluvčí zoo Věra Vrabcová.

Od 10.00 hodin jsou připraveny soutěže pro děti či vytváření obrazů z písku, které si děti mohou zakoupit a odnést na památku, 10 korun z každého obrázku bude věnováno ústeckým orangutanům.

„Této akce se v informačním stanovišti zúčastní i členové Koalice proti palmovému oleji, neboť s nadměrným pěstováním palmy olejné v Malajsii a Indonésii úzce souvisí úbytek životního prostředí orangutanů. Zájemci si mohou v průběhu celého dne zakoupit trička s „protipalmovou“ tématikou,“ sděluje vědecký pracovník zoo Stanislav Lhota.

V 10.15 hodin dostanou orangutani krmení formou tzv. enrichmentu, takže ukrytou potravu bude hledat nejen rodinka Ňuňákových, ale i orangutan Ferda, na kterého se přijede podívat jeho bývalý chovatel z pražské zoo Marek Ždánský se zajímavým povídáním. Ve 14.00 hodin vystřídá orangutaní rodinku jejich osmiletý potomek Budi, který si na schovaných dobrotách také jistě pochutná.

Odpoledne je na programu vystoupení skupiny Kintari s ukázkou indonéských tanců ve stylových kostýmech včetně workshopu, takže si kroky a figury může vyzkoušet každý. Další úchvatnou ukázkou bude čínský lví tanec v režii skupiny dračího tance z Prahy, kdy dva sehraní tanečníci svými pohyby vdechnou život exotické masce lva. „Odpolední program bude zpestřen také povídáním o Indonésii, o lidoopech, o ochranářských projektech, ale i o tom, jak svým spotřebitelským chováním ovlivňujeme tak dalekou zemi jako je Indonésie,“ prozrazuje ještě Věra Vrabcová.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*