Zchátralé Corso čeká demolice

  •  

Část chátrajícího rozlehlého komplexu Corsa v Krásném Březně čeká demolice. Podle radního Pavla Tošovského se demolice se týká pouze promenády v patře a schodiště, které jsou již v havarijním stavu. „Proběhne výběrové řízení na zhotovitele, poté budou jasnější termíny realizace,“ přibližuje Tošovský.

Kdysi vyhlášené středisko služeb pro obyvatele neštěmického obvodu pomalu chátrá už řadu let. Podle radního má město plány s celým objektem. O zbylých částech se stále jedná. „Jsou zde různí zájemci o investici. Jednou z možností je rekonstruovat objekt například na sociální zařízení,“ dodává Tošovský. Demoliční práce budou stát třicet milionů korun.

Původně šlo o multifunkční centrum se službami a obchodním domem Prior. Dříve zde sídlil i kulturní dům, kino, divadelní sál, restaurace či potraviny. Navzdory protestní petici město kulturní dům zrušilo ke konci roku 2007. Na stole byl i návrh na celkovou rekonstrukci. Od těchto plánů však město ustoupilo, protože by přišla asi na půl miliardy korun.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*