Zdraží jízdenky v hromadné dopravě i na Větruši

  •  

Cestující si v ústecké hromadné dopravě od ledna sáhnou hlouběji do kapsy. Podle primátora města Petra Nedvědického jde o reakci na zdražení Dopravy Ústeckého kraje a také zvýšení nákladů zejména na energie a pohonné hmoty. „Rada kraje navýšila ceny jednotlivých jízdenek o 24 %, díky rozhodnutí představenstva dopravního podniku a souhlasu rady města dojde ale v ústecké městské hromadné dopravě k nižšímu nárůstu, a to o 20 %, řekl primátor Nedvědický.

Základní jízdenka, která stojí 20 korun, bude stát nově 24 korun. Desetiprocentní sleva z ceny jízdného při bezkontaktní platbě kartou ve vozidlech MHD v režimu Check in/Check out nebo při samoobslužném bezhotovostním nákupu jízdenky na terminálu u řidiče bude nadále zachována.

U časových jízdenek obyčejných dojde k navýšení ceny tak, aby její zvýšení nepřesáhlo 3 koruny na den. Měsíční jízdenka bude nově stát 620 místo 565 korun a roční zdraží z 3 990 korun na 4 490 korun.

Zdražení čeká i jízdné lanovkou na Větruši. Jednosměrná jízdenka bude místo 25 korun stát 40 korun a obousměrná podraží ze 45 na 60 korun. Rodinné obousměrné jízdné vyjde na 180 korun, to je o šedesát korun víc než dosud. Za jízdní kolo zaplatíte 50 korun.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*