Žena převážela v BMW bezmála 90 tisíc nelegálních cigaret

  •  

Ústečtí celníci při běžné silniční kontrole odhalili skoro 90 tisíc kusů nezdaněných cigaret. „V ústecké Opletalově ulici, si hlídka kolem 15. hodiny vytipovala ke kontrole bílé vozidlo BMW české imatrikulace, jedoucí směrem do centra. Vozidlo řídila sedmačtyřicetiletá žena a spolu s ní cestoval ve voze sedmiletý syn,“ popisuje Jiří Nejedlý, tiskový mluvčí Celního úřadu pro Ústecký kraj.

Nasazený služební pes Indy vycvičený na vyhledávání tabákových výrobků a grog zavětřil a označil zadní část vozidla. Celníci následně v zavazadlovém prostoru nalezli čtyři kartonové krabice plné nelegálních cigaret. Další krabičky cigaret odhalili ukryté pod podlážkou a dvě kartonové krabice plné cigaret byly nalezeny i za předními sedačkami. V konečném součtu celníci napočítali 4 490 krabiček, což je 89 800 kusů cigaret značek NZ a Minsk, které byly opatřeny běloruskými tabákovými nálepkami.

„Pokud by celníci zásilku nelegálních cigaret neodhalili, stát by jejich prodejem na našem trhu přišel na daních o více než 260 tisíc korun,“ dodává mluvčí s tím, že žena čelí podezření ze spáchání trestného činu zkrácení daně, poplatku a podobné povinné platby, za což jí hrozí trest odnětí svobody až na tři roky.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*