Změna v koalici: ANO mění UFO za PRO! Ústí

  •  

Hnutí ANO vypovědělo koaliční smlouvu. Koalice složená z ANO, UFO, ODS a PRO Zdraví a Sport, která město vedla od komunálních voleb v roce 2018, končí. Místo UFO v ní bude hnutí PRO!Ústí. Vstup do koalice stvrdí podpisem smlouvy dnes ve 14 hodin v jednací místnosti městské rady. Na zastupitelstvu města, které začíná v 15 hodin má být odvolaná náměstkyně primátora Věra Nechybová a radní Lukáš Konečný (oba UFO).

V radě města nově mají být 3 radní z ANO, 3 z PRO!Ústí, 2 z ODS a jeden z PRO zdraví a sport. Podle neověřených informací do rady PRO!Ústí nominuje Evu Outlou, Martina Hauseblase a Martina Krska. Dosavadní radní Tomáš Kirbs má také skončit. Dosud totiž ANO mělo v radě 4 zástupce.

V koalici to vřelo delší dobu a spory vyvrcholily, když si loni ANO chtělo vzít úvěr 1,3 miliardy korun, s čímž zástupci UFO nesouhlasili. Kvůli sporům v koalici na sebe zastupitelé na svém prosincovém jednání dočasně převedli část kompetencí městské rady.

Vítězem voleb v krajském městě v roce 2018 bylo hnutí ANO 2011 v čele s lídrem Petrem Nedvědickým a získalo 9 křesel v zastupitelstvu, druhé PRO! Ústí získalo o jedno méně. Třetí Ústecké fórum občanů má křesel 5. V zastupitelstvu má své zastoupení také ODS se čtyřmi lidmi, po třech pak hnutí SPD, Vaše Ústí a komunisté. Dva zastupitele získalo hnutí PRO Zdraví a sport.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*