Změny v MHD: Senioři se kvůli slevě musí nově zaregistrovat

  •  

Dopravní podnik dokončil poslední část elektronického odbavovacího systému v městské hromadné dopravě. Ta je určena cestujícím s nárokem na slevy, jako jsou studenti nebo senioři, a umožňuje jim využívat bezkontaktního placení pomocí platební karty.

Senioři starší 70 let s trvalým pobytem v Ústí nad Labem, se tak musí v zákaznickém centru zaregistrovat a k bezkontaktní platební kartě jim bude přiřazena časová jízdenka v hodnotě nula korun. Náklady na pořízení karty pro cestující nad 70 let uhradí dopravnímu podniku město.

„Musí přijít s fotografií, vyplnit osobní údaje a na zákaznickém centru je zkontrolují a odsouhlasí. A samozřejmě musí doložit nárok na slevu pomocí předložených dokladů,“ upozornila mluvčí dopravního podniku Jana Dvořáková. Dodává, že cestující může využít svoji platební kartu vázanou ke svému bankovnímu účtu nebo si pro tyto účely zakoupit předplacenou bezkontaktní platební kartu od ČSOB na kontaktních místech dopravního podniku.

Nutnost pořídit si speciální kartu se některým seniorům ale nelíbí, považují to za zbytečné nebo přesně nevědí, jak mají postupovat. „Senioři se na nás obrací s tím, že si neumí poradit s novinkami, které se na ně chystají. Proto ve spolupráci s dopravním podnikem plánujeme po prázdninách setkání seniorských klubů, na kterých bude všem vysvětleno, jak přesně postupovat. Navíc se připravují další projížďky seniorů trolejbusy po městě, kde bude vše i názorně předvedeno,“ vysvětluje předsedkyně ústecké rady seniorů Květoslava Čelišová.

Podle dopravního podniku se kromě pořízení karty v podstatě nic nemění. „Senioři budou postupovat jako dosud, kdy používali občanské průkazy. V trolejbusech k zařízení nic přikládat nemusí, vyjma cestování po 20:00 hodině, kdy je nástup předními dveřmi. To se pak musí karta přiložit na zařízení u řidiče. V autobusech to bude také jako dosud. Jen místo ukázání průkazu, musí přiložit kartu,“ doplňuje mluvčí Dvořáková s tím, že při vystupování nic přikládat nemusí.

Lidé, kterých se to týká, ti kteří jezdí úplně zdarma, mají k dispozici takzvané přechodné období.  Na vyřízení mají čas až do konce letošního prosince, ale doporučuje se si vše vyřídit do 15. 12. 2020.

Na dotazy k elektronickému odbavovacímu systému byla zřízena bezplatná infolinka 800 100 613. V provozu je v pracovních dnech od 6:00 do 18:00 hodin. Zákaznické a informační centrum najdete na adrese Revoluční 26, Ústí nad Labem.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*