Zničený dům z předlické Marxovy ulice zmizí

ilustr. foto
  •  

Dům zničený březnovým požárem v Marxově ulici v ústeckých Předlicích zmizí do konce týdne. Bourací rameno těžkého bagru během několika hodin strhlo k zemi ruiny zdevastovaného domu. Za majitele, který se odpovědnosti vyhýbá, muselo objekt nechat zbourat město.

„Nejprve jsme provedli zajišťovací práce na vedlejším domě, poté jsme odstranili střešní krytinu a nyní jde torzo domu k zemi,“ sdělil v úterý Martin Černý, majitel firmy, která ve výběrovém řízení získala veřejnou zakázku na demolici objektu.

Náklady na demolici se podařilo vysoutěžit za 662 tisíc korun. Vítěz zakázky společně s odborem investic územního plánování koordinoval jednotlivé úkony, akce probíhá podle plánu včetně dočasného ubytování obyvatel vedlejšího objektu. Pokud půjde vše podle plánu, dům bude zklikvidován do konce týdne.

„Znovu opakuji, že stav bytových domů v některých lokalitách je kvůli nečinnosti vlastníků katastrofální. Mrzí mě, že nemáme žádné nástroje, kterými bychom mohli devastacím zabránit a že musíme z veřejných prostředků řešit odstranění život ohrožujících domů soukromníků, kteří na nájemném vydělávali,“ uvedla primátorka Věra Nechybová.

Původní majitel Robert Mareček prodal nemovitost Richardu Šubovičovi z Košic, který je stíhán kvůli maření výkonu úředního rozhodnutí. Město z tohoto důvodu podalo na Roberta Marečka trestní oznámení pro podezření z fiktivního prodeje, kterým se jako původní vlastník mohl vyhnout povinnosti splnit rozhodnutí stavebního úřadu. Město zároveň podalo k okresnímu soudu žádost o předběžné zneplatnění zápisu nového vlastníka do katastru nemovitostí, to ale soud odmítl.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*