Zoo má nového ředitele. Povede ji Roman Končel

Zoo Ústí nad Labem
  •  

Ředitelem ústecké zoologické zahrady jmenovala na svém mimořádném zasedání rada města Romana Končela, který byl dosud pověřený řízením zoo. Jmenován byl na základě výběrového řízení.

Funkce ředitele se má ujmout od 1. července. „Poté, co jsme si na zastupitelstvu vyslechli nové informace, považuji za důležité bezodkladně jmenovat ředitele zoo, který vzešel z výsledku výběrového řízení,“ uvedla primátorka Věra Nechybová svoje rozhodnutí o svolání mimořádné rady. Na středečním zastupitesltvu vytsoupil člen dozorčí rady zoo Bořek Voráč, který upozornil na možné úniky financí ze zoo a další machinace.

Výběrová komise zasedala 13. června a rozhodovala z pěti uchazečů, včetně bývalého ředitele zoo Lubomíra Moudrého. Končel dosáhl nejlepšího bodového hodnocení. „Pan Končel je pro nás vhodným uchazečem i proto, že zná chod zahrady. Jmenovaný ředitel zároveň přislíbil, že do šesti měsíců vypracuje generel zahrady, zajistí personální audit a doporučí nové složení dozorčí rady. Prioritou je i dokončení pavilonu tučňáků a tapírů,“ informoval náměstek primátorky Jiří Madar.

Vedení města očekává od nového ředitele stabilizaci situace v zoo a nabízí mu pomoc.

Ředitele nemá zoo od března, kdy více než roce ve funkci rezignoval Moudrý oficiálně z rodinných důvodů. Tehdy se ale spekulovalo o tom, že měl spory z dozorčí radou.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*