Zoo představí dětem malého hrošíka liberijského

  •  

Ústecká zoo se pyšní dalším novým druhem, a to hrošíkem liberijským. Hrošík se do ústecké zoo vrátil po dlouhých 18 letech a slavnostně se návštěvníkům představí na akci Den dětí. Dvouletá samice hrošíka dorazila do zoo 19. května ze švédské zoologické zahrady Parken Zoo Eskilstuna. V současné době si zvyká na nové prostředí – upravenou vnitřní expozici a venkovní výběh po tapírovi čabrakovém. Ještě v letošním roce by mělo dojít k významné úpravě venkovního výběhu a zvětšení bazénu tak, aby bylo v budoucnu možné přijmout i chovného samce.

„Koordinátor chovu shledal, že naše chovatelské zařízení je vhodné pro chov hrošíka liberijského, a tak můžeme našim návštěvníkům představit další velmi zajímavý druh,“ říká vedoucí zoologického útvaru Petra Padalíková. „V zoo populaci hrošíků je potřeba nových chovatelů, aby se tento druh mohl dále množit a jeho populace rostla. Proto je umístění každého hrošíka do nového chovatelského zařízení přínosem,“ dodává ředitelka zoo Ilona Pšenková

Hrošík liberijský bude návštěvníkům, a to zejména dětem, slavnostně představen na akci Den dětí 3. června v 10:45 hodin, kdy se o tomto druhu dozví mnoho zajímavých informací. Dále bude na programu divadelní přestavení, soutěže, malování na obličej, děti si užijí skákací hrad a na všechny čeká i netradiční občerstvení. Vstupné se nemění, nicméně za odevzdaný vysloužilý elektrospotřebič budou mít návštěvníci vstupné pro dítě zdarma.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*