Zoo ukončila spolupráci s fondem, který vybíral peníze jejím jménem

  •  

Ústecká zoo už nechce, aby Nadační fond Folivora, vybíral jejím jménem finanční prostředky od dárců.  Zoologická zahrada i přes četné žádosti dosud od Nadačního fondu Folivora nic nedostala, proto se s ním rozhodla ukončit spolupráci.

„Po jednání se zástupci nadačního fondu se nezdá, že by se situace změnila, neboť z jejich strany není vůle zoologické zahradě finanční dary poskytnout. Nyní podnikáme kroky k získání oprávněných finančních prostředků. V návaznosti na danou situaci doporučuje všem dárcům, kteří měli snahu o podporu zoologických zahrad, aby zažádali nadační fond o navrácení poskytnutých finančních prostředků,“ komentuje ředitel zoo Dušan Usvald.

Nadační fond Folivora byl zřízen v roce 2017, aby pomohl podporovat projekty a aktivity v oblasti rozvoje zoologických zahrad v České republice. Jedná se o podporu v oblastech, jako je například zlepšení životních podmínek chovaných zvířat, vytváření podmínek pro stavbu a rekonstrukce pavilonů nebo o projekty podporované zoologickou zahradou.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*