Zpíváme pro tebe, aneb nic nás nezastaví

Rodina čtyřletého Přibíka.
  •  

V Severočeském divadle v Ústí nad Labem se 16. března od 18:00 hodin uskuteční už jedenáctý benefiční koncert s názvem „Zpíváme pro Tebe“. Jeho pořadatelem je tradičně Ústecký dětský sbor. I tentokrát bude výtěžek koncertu předán, formou šeku, jedné konkrétní potřebné rodině z ústeckého regionu. V roce 2023 je to rodina čtyřletého Přibíka. „Jedenáctý ročník benefice je připravován v nelehké době a bude velmi těžké získat pro potřebnou rodinu finance, které jí život alespoň částečně usnadní. Přála bych si, aby výtěžek i přesto činil opět minimálně 200 tisíc korun,“ říká hlavní organizátorka koncertu Martina Zemanová.

Přibíkova maminka odkrývá příběh svého syna: „Začalo to přesně 30. 11. 2018, kdy jsem byla hospitalizována z důvodu silné preeklampsie. Přibík, protože neprospíval, musel na svět o čtyři dny později. Narodil se 3. 12. 2018, vážil pouhých 420 g, měřen nebyl, ale lékaři uvádějí 26 cm, byl opravdu maličký. V nemocnici strávil 134 dní, během kterých se u něho objevilo několik komplikací. Dokonce musel podstoupit velkou operaci bříška.“

Po celém tomto boji byla Přibíkovi diagnostikovaná dětská mozková obrna, kvadrupostižení, kvadruspasticita, mikrocefalie a středně těžká mentální retardace. „Od malička cvičíme Vojtovku, chodíme na rehabilitace, ergoterapii, logopedii, a navštěvujeme další specialisty. Jezdíme pravidelně do lázní. Dnes jsou Přibíkovi 4 roky. I když neumí lézt, chodit a ani pořádně mluvit, je to úžasný a veselý chlapec, na kterého jsme všichni pyšní,“ doplňuje maminka.

Tradičně bude v průběhu benefičního koncertu promítnut o Přibíkovi krátký filmový dokument. Divák tak uvidí, ke komu a proč putují jeho peníze. V závěru koncertu bude rodina představena přímo na pódiu Severočeského divadla, kde jí bude předán šek.

Na benefičním koncertě se, stejně jako v předchozích ročnících, představí Ústecký dětský sbor, sbormistři jsou Martina a Petr Zemanovi, klavírista Václav Krahulík, ze známých osobnosti přislíbili účast Vladimír Hron, Jan Šťastný, Kateřina Brožová, Daniela Šinkorová. Moderování koncertu se ujmou Jan Šťastný a Kateřina Brožová. Hlavní organizátorkou této již známé akce je sbormistryně a manažerka Ústeckého dětského sboru, Martina Zemanová, členka katedry výchov uměním PF UJEP.

Myšlenka věnovat koncert konkrétním dětem v sobě nenese nejen prvek humanity a podpory, ale zároveň je pro samotné členy dětského sboru příkladem, že i oni mohou pomoci potřebným, přestože sami ještě nevydělávají peníze.

Ti, kdo se nebudou moci z časových důvodů zúčastnit koncertu a přesto by chtěli potřebnou rodinu podpořit, mohou přispět na účet číslo: 43-8451510217/0100, do textu pro příjemce uvedou („Pro Přibíka“).

 

 


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*