Zrušení bezdoplatkových zón se vedení města nelíbí

  •  

Po zrušení bezdoplatkových zón Ústavním soudem mají města obavy z obnovení obchodu s chudobou a častého stěhování lidí. V bezdoplatkové zóně podle vedení Ústí existovala alespoň nějaká možnost, jak proti tomu bojovat.

„Budeme respektovat rozhodnutí Ústavního soudu a hledat další cesty podpory slušných lidí a zavádět opatření proti obchodu s chudobou ve spolupráci s družstvy a dalšími majiteli nemovitostí. Jednou z cest je další rozšiřování městského bytového fondu a nulová tolerance porušování pravidel,“ řekl náměstek primátora Tomáš Vlach.

Opoziční zastupitel Jiří Madar míní, že zrušení bezdoplatkových zón je hrubou chybou. „Roli Ústavního soudu respektujeme, ale jeho rozhodnutí o zrušení bezdoplatkových zón je prostě facka slušným lidem nejen v Ústí nad Labem. Ti pak ztrácí víru, že pracovat, postarat se o sebe a rodinu, zajistit si bydlení a nezneužívat sociální systém má větší cenu než si jednou měsíčně vystát frontu na dávky, které se u vícečetných rodin počítají na desetitisíce. Více, než si většina rodin normálně vydělá. Trpí tím i ti, kteří podporu opravdu potřebují a jsou se sociálními spekulanty v jednom pytli,“ říká Madar.

Ústavní soud zrušil spornou část zákona o pomoci v hmotné nouzi, která umožňovala zřizovat takzvané bezdoplatkové zóny. Vyhověl tak návrhu skupiny 17 senátorů, kterým zákon přišel jako útok na lidskou důstojnost. Města se vyhlašováním těchto zón bránily přílivu sociálně slabých, které přivádějí do města spekulanti, kteří jejich prostřednictvím vydělávají na dávkách vyplácených státem za přemrštěné nájmy.


  •  

1 komentář u Zrušení bezdoplatkových zón se vedení města nelíbí

  1. Vlach jenom plácá nesmysly a práce za ním není žádná vidět. Madar je něco podobného. Kecy, kecy, kecičky. Bezdoplatkovými zónami, zase a zase potrestali i ti, kteří byli krátkodobě na ÚP. Nikdo ničím nedonutí nemakačenka pracovat! Co nedostanou opatří si jinak. Toto pane Madar, bylo plivnutí do tváře slušným lidem, kteří bydlí v bezdoplatkových zónách, a neměli nárok na příspěvek na bydlení. Jediná výhra pro vás je, že není možné doplatky zpětně vymáhat. Výhra pro vás, ne pro slušné lidi, tak jako vždy.

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*