ZŠ Stříbrnická kraluje florbalu v Ústeckém kraji

  •  

Chlapci 2. místo v krajském finále Ústeckého kraje. Ve dnech 21. 11. a 22. 11. 2018 se uskutečnilo nejprve okrskové a následně okresní kolo ve florbale mladších žáků základních škol z ÚL. Po výhře v okrskovém kole naši reprezentanti postoupili do kola okresního, které se jim stejně jako v loňském roce po sérii těžkých zápasů podařilo vyhrát, a tím se nominovali do kola krajského pořádaného v Teplicích.

19. prosince  2018 jsme tedy odjeli do Teplic obhajovat loňské druhé místo. V nabité konkurenci 8 škol se naši borci prodrali až do finále, ve kterém jen těsně podlehli domácí ZŠ Buzulucká. Nicméně, obhajoba vyšla, „krajské“ stříbro pro tento školní rok zůstává v naší škole, čímž jsme potvrdili loňský skvělý výsledek, vysokou úroveň hráčských dovedností našich žáků a fenomenální schopnosti školního kouče. J

Nejproduktivnějším hráčem se stal Míra Dobner ze 7. A se třemi góly a jednou asistencí; dík za bojovnost, nasazení a skvělou reprezentaci naší školy však patří všem níže uvedeným reprezentantům:

Polák Jan Samuel, Růžička Jakub, Česnohlídek Jan, Kasper Petr, Landa Lukáš, Oros Daniel, Dobner Miroslav, Štěpán Adam, Dobosz Matěj, Vrzala Vilém, Vrzala Jiří.

Dívky 1. místo v krajském finále Ústeckého kraje. Definitivní korunu naší nadvlády posadily na stříbrnickou hlavu naše dívky. V okrskovém/okresním kole naprosto zdecimovaly veškeré soupeřky a tým hladce postoupil do kola krajského, které se opět konalo v Teplicích, konkrétně 5. 2. 2019.

Tohoto krajského finále se zúčastnilo celkem 7 vítězných družstev okresních kol, která byla rozdělena do dvou skupin. Naši skupinu jsme kontrolovaně vyhráli, přímo postoupili do semifinále a ušetřili tak našim nohám jeden veledůležitý zápas, který musely absolvovat týmy na 2. a 3. místech. V semifinále jsme přesvědčivě porazili Kadaň 6:3 a čekali na finálového soupeře, který vzešel ze zápasu Roudnice – Děčín. Hladké vítězství Roudnice nám do finále bohužel přiřklo našeho, ze skupiny známého a nepříjemného soupeře, Roudnici n. Labem.

Souboj „Nad-Labanců“ byl ovšem jednoznačný. Za vším pochopitelně stál perfektní rozbor a rozšifrování herního systému soupeřek naším koučem J, který počínání soupeřek v každém zápasu pečlivě sledoval. Nepatrně k tomu pochopitelně přispělo i nasazení a skvělé schopnosti našich dívek. Nyní bez nadsázky – rozklíčovali jsme, že hra Roudnice stojí především na třech vůdčích hráčkách, které prakticky nestřídaly, a ještě měly v nohách o 1 zápas navíc. Takticky jsme této únavy využili, prakticky je fyzicky utavili, psychicky je tím rozebrali a po chvilce jsme tak zcela diktovali tempo. Dramatický, leč námi absolutně kontrolovaný zápas jsme vyhráli 1:0 a postoupili do kvalifikace na republikové finále, které se odehraje v březnu.

Nejlepšími hráčkami našeho týmu se staly sestry Vrzalovy z 9. C, dík ovšem opět patří všem reprezentantkám: Pazourová Tereza, Bázlerová Anna, Kovaříková Pavla, Mrázová Lucie, Pekarková Lucie, Vrzalová Berenika, Vrzalová Eliška, Beránková Natálie, Vernerová Lucie, Konečná Jaromíra.

Našim chlapcům-reprezentantům děkujeme za skvělý výsledek, dívkám přejeme mnoho štěstí do republikové kvalifikace!

ZŠ Stříbrnická, Mgr. Radek Hofman


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*