V sobotu 25. října ve 12:00 hodin se v Zoo Ústí nad Labem slavnostně otevře nová expozice s názvem Les gibonů. Nachází se v centrálním lesíku výběhu jelenů sika v horní části zoologické zahrady a nabízí velkorysý přírodní prostor pro gibony bělolící, navržený podle nejmodernějších trendů.
Stromový porost umožňuje gibonům přirozený pohyb a dává jim prostor naplno rozvíjet a předvádět jejich jedinečné schopnosti, kterými je příroda obdařila. Expozice tak návštěvníkům nabídne nejen atraktivní podívanou, ale i hlubší vhled do života těchto zvířat.
Součástí prostoru jsou také interaktivní edukační prvky určené dětem i dospělým, které zábavnou formou přibližují biologii gibonů, jejich prostředí i význam ochrany přírody.

Přidat komentář