Festival dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět je opět tady a jeho součástí je i Knihovna Ústeckého kraje. Ve středu 25. března se návštěvníci mohou ponořit do jedinečných filmových příběhů prostřednictvím virtuální reality, která posouvá divácký zážitek na zcela novou úroveň.
Knihovna se již potřetí připojuje k festivalu Jeden svět s projekcí ve virtuální realitě. Na návštěvníky čekají tři výrazné krátkometrážní snímky, které otevírají aktuální společenská témata z neobvyklých úhlů.
Provokativní komedie Revival Roadshow s nadhledem rozebírá konzumní způsob života i víru ve spasitele. Intenzivní snímek Prostor jednat dává hlas ženám zažívajícím domácí násilí a otevírá prostor pro empatii i pochopení. Dokument Pod jedním nebem pak nabízí intimní pohled do každodenní reality obyvatel Gazy, kde se běžný život odehrává ve stínu neustálého ohrožení.
„Virtuální realita umožní divákům prožít příběhy z první ruky bez odstupu a o to intenzivněji. Právě tato osobní rovina dělá z projekcí Jednoho světa víc než jen běžné sledování filmů,“ komentuje akci Jiří Poživil z produkčního týmu knihovny.
„Jsme rádi, že můžeme být partnery tohoto významného festivalu již potřetí a nabídnout zase trochu jiný divácký zážitek,“ dodává vedoucí produkčního týmu knihovny Jana Černá Válková. Kapacita projekcí je omezená. Zájemci, kteří si chtějí zajistit své místo, si mohou vytvořit rezervaci na e-mailu rezervace@knihovnauk.cz.

Přidat komentář