Celníci našli padělky renomovaných značek

  •  

Široký sortiment padělků zajistili během prvního měsíce nového roku ústečtí celníci v kamenných provozovnách ve svém regionu. V koších, regálech i ve skladech vytipovaných kamenných provozoven celníci nalezli 1 128 kusů převážně hraček, stavebnic a sběratelských kartiček, ale i parfémů, oděvních doplňků či příslušenství k mobilním telefonům, a také 342 párů obuvi, které vykazovaly znaky padělků.

„Zajištěné zboží se honosilo logy známých renomovaných výrobců, jako například Lego, Fortnite, Paw Patrol, Pokémon, Hugo Boss, Coco Chanel, Apple, Vans, Crocs a další. Jeho hodnota vyjádřená v cenách originálních výrobků činila bezmála jeden milion sto tisíc korun,“ přiblížil tiskový mluvčí Celního úřadu pro Ústecký kraj Jiří Nejedlý a dodal, že v kontrolovaných provozovnách odhalili 11 pracujících cizinců, kteří obsluhovali zákazníky, a u nichž zaměstnavatel nebyl schopen doložit oznamovací povinnost vůči úřadu práce.

I když obchodníkům hrozí propadnutí zboží i peněžité tresty, opakovaně plagiáty nabízejí. Celníci tak budou v kontrolách pokračovat. Nedostatky zjištěné v oblasti zaměstnávání cizinců postoupí oblastnímu inspektorátu bezpečnosti práce k dalšímu šetření.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*