48. GrandPrix Northbohemia v karate 2016

Foto A.O.Seba
  •  

Ústecká sportovní hala Sportcentrum Sluneta hostí tuto sobotu 48. GrandPrix Northbohemia v karate. Tato mezinárodní soutěž má v České republice velmi dobrý zvuk a každoročně i bohatou účast závodníků.

Položili jsme několik otázek jejímu řediteli a organizátorovi Josefu Rajchertovi.

Na co se mohou příznivci a diváci tento rok těšit?

„Jako každoročně jsme pozvali k účasti na naší GP nejen všechny kluby ČR, ale také řadu zahraničních účastníků. Do Ústí nad Labem se, podle předběžných včerejších přihlášek, sjede na 400 soutěžících z celé ČR, dále z Polska, Slovenska a Německa. Letošní evropský soutěžní rok byl po celé Evropě velmi nabitý různými turnaji, před nadcházejícím Mistrovství světa v Linzu, a tak se řada tradičních účastníků z Dánska, Švédska, Chorvatska nebo jiných států omluvila pro vyčerpání svých prostředků.

Nicméně náš organizační tým postavil opět velmi solidní soutěž pro všechny kategorie soutěžících a také dal možnost posledních konfrontačních zápasů celé reprezentaci ČR, kde se rozhoduje o zařazení do výjezdu na MS. Budou to velmi pěkné a silné zápasy, zejména v kumite.

Náš turnaj také výjimečně navštíví celebrita světového karate, disciplíny kumite, pan Antonio Oliva Seba ze Španělska. Tento metodik světového kumite, který spolupracuje se všemi světovými výběry závodníků pro MS, ladí letos formu i našim závodníkům. Přijede se v rámci několikaleté spolupráce (a týdenního turné v Jablonci n.N.), podívat i na reálné zápasy svých svěřenců, právě do Ústí nad Labem. Je to velká pocta našemu karate.  

O kvalitě a popularitě našeho turnaje hovoří i udělení záštity hejtman Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka a primátorky města Ing. Věry Nechybové. I jim děkujeme za takovou poctu a propagaci dobrého karate v regionu.

Soutěž bude zahájena v 9:00 disciplínou kata, v poledne dekorováním jejích vítězů a dále ve 13:00 zápasy v kumite. Těšíme se na vaši návštěvu, karate je u nás tradičně zdarma“.

dsc_0554

Josef Rachert


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*