Adventní Vědecká knihovna UJEP

Foto: UJEP
  •  

Máte rádi netradiční vánoční ozdoby či výzdobu? Jste duchem tvořiví a chcete si prověřit vlastní zručnost? Pak vás může zajímat termín Origami workshopu se zkušeným lektorem Jiřím Přibylem. Proběhne ve středu 7. prosince od 13:00 ve volném výběru Vědecké knihovny UJEP a zaměří se na dva modely různé obtížnosti, které tradičně slouží jako ozdoby na vánoční stromek.

Vědecká knihovna, ve spolupráci s katedrou geografie Přírodovědecké fakulty UJEP nabízí v rámci Evropské geografické asociace (EGEA) cestovatelské „erasmácké“ přednášky. První vlaštovkou z této série bude vyprávění Martina Bartůňka „Rumunsko a jeho regiony aneb moje cesty v rámci Erasmu“. V úterý 13. prosince od 16:00 hodin představí Rumunsko, zemi na křižovatce mezi Západem, Východem a Balkánem, a přiblíží, jaké to je studovat na tamní univerzitě v Temešváru.

Poslední větší akcí knihovny v tomto roce bude beseda s ultramaratonskou běžkyní Lenkou Berrouche. Objevila se na české ultramaratonské scéně v roce 2019 a její výkony vyráží dech. V roce 2020 se stala mistryní republiky v běhu na 24 hodin. V letošním roce absolvovala úspěšně trojici dvousetmílových závodů v britském Walesu. S Lenkou budeme debatovat o tom, jak posouvá své fyzické a psychické možnosti a jak zvládá kombinovat vášeň k běhu se všedním životem. Pro návštěvu této besedy si zapište do svých diářů čtvrtek 22. prosince od 17:30 hodin v počítačové studovně.

Vědecká knihovna UJEP nezapomíná ani na výstavy. Ve volném výběru pokračuje putovní výstava zapůjčená Agenturou ochrany přírody a krajiny „Ochrana přírody a krajiny v České republice“, která byla v listopadu doplněna o fotografie z fondu CHKO České středohoří „Fotografie Českého středohoří“. Tyto expozice zde budou k dispozici i v průběhu prosince. Vitrína ve vstupní hale zůstává i nadále prostorem, kde jsou k vidění odborné publikace a propagační předměty na téma CHKO České středohoří.

Pro navození té pravé vánoční atmosféry je nově k vidění výstava České Vánoce, ve vitrínách ve volném výběru VK najdete publikace věnující se období a tradicím v českém prostředí.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*