AGC Automotive letos v Chudeřicích investuje téměř 450 mililonů korun

  •  

Největší závod na výrobu autoskel v Evropě, AGC Automotive Czech v Chudeřicích na Teplicku letos proinvestuje téměř 450 milionů korun. Z této částky půjde téměř 200 milionů na automatizaci výroby. Větší část celkových letošních investic je spojena s přípravou investice do výroby čelních skel. V loňském roce firma v Chudeřicích provinvestovala 330 milionů korun. Za posledních sedm let skupina AGC v Chudeřicích investovala více než 2 miliardy korun.

„Investice do závodu v Chudeřicích jsou v posledních letech největší za téměř sto let jeho fungování. Díky tomu, že jsme součástí největší světové sklářské skupiny AGC, dokážeme posouvat naši kvalitu i objem tak, jak požaduje rychle se rozvíjející automobilový průmysl,“ říká Luděk Steklý, generální ředitel AGC Automotive Czech.

Největší část investic určených pro letošní rok půjdou na investice do výroby čelních autoskel. „V letošním roce plánujeme do této investice vložit zhruba 250 milionů korun. Celková částka rozložená do tří let překročí 600 milionů korun,“ upřesnil Luděk Steklý.

Velká část investic bude směřovat také do automatizace a robotizace výroby. „Předpokládáme, že do investic na automatizaci včetně pořízení robotů a kolaborativních robotů letos vynaložíme zhruba 180 milionů korun,“ dodal Luděk Steklý.

AGC Automotive Czech v Chudeřicích je největším závodem na výrobu autoskel skupiny AGC a jedním z největších a nejkomplexnějších v Evropě. Skupina AGC je největším světovým výrobcem plochého skla. AGC Automotive Czech dodává automobilová skla pro všechny největší světové automobilky, jako jsou jednotlivé značky koncernů Volkswagen, Mercedes, BMW, Škoda, GM, FORD, Renault, Toyota, Peugeot, Citroën, Suzuki, Fiat a další.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*