Akademik z ústecké univerzity dostal významné ocenění

  •  

Cena Ministerstva kultury ČR za přínos v oblasti výtvarného umění byla udělena Ludvíku Hlaváčkovi z Fakulty umění a designu UJEP v Ústí nad Labem.

Dne 26. 10. 2015 byly v pražském Anežském klášteře uděleny Ceny Ministerstva kultury ČR za přínos v oblastech divadla, hudby, výtvarného umění a architektury, Státní cena za literaturu a Státní cena za překladatelské dílo.

Cenu Ministerstva kultury za přínos v oblasti výtvarného umění získal pedagog Fakulty umění a designu Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem PhDr. Ludvík Hlaváček.

Porota ocenila jeho dlouhodobě neochvějné občanské postoje, soustředěnou teoretickou a kurátorskou činnost a konzistentní působení na české i mezinárodní scéně současného výtvarného umění.

Doktor Hlaváček absolvoval v letech 1961–1966 Filozofickou fakultu UK v Praze. Pracoval v Ústavu dějin umění ČSAV, po podpisu Charty 77 vystřídal několik manuálních zaměstnání, po roce 1989 působil jako zástupce šéfredaktora časopisu Výtvarné umění a především jako ředitel Sorosova centra pro současné umění Praha.

V současné době doktor Hlaváček zastává pozici ředitele Nadace pro současné umění Praha a pedagogicky působí na katedře teorie a dějin umění Fakulty umění a designu UJEP, kde se věnuje výchově svých nástupců v rámci studijního oboru Kurátorská studia.

Ústecká univerzita je hrdá, že má ve svých řadách takto uznávanou osobnost.

Záznam předávání cen s medailonem Ludvíka Hlaváčka naleznete na níže uvedeném odkazu v čase 38:11.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*