Akce Will a Kalup zabránily daňovým únikům

  •  

Téměř 420 tisíc kusů nezdaněných cigaret a 40 kilogramů tabáku zajistili během března ústečtí celníci. Zabránili tak daňovému úniku ve výšinejméně 1,2 milionu korun.

Koncem březnaukončili příslušníci odboru Pátrání Celního úřadu pro Ústecký krajněkolikaměsíční šetření dvou rozpracovaných případů v trestní věci, týkající se nezákonné distribuce neznačených cigaret.

Při závěrečné fázi realizace s krycím názvem „KALUP“, která proběhla v uplynulých dnechna Děčínsku,ústečtí celníci ve spolupráci s pražskými kolegy překvapili ilegální distributory cigaret přímo při předávce. Následovaly prohlídky jiných prostor a pozemků, při nichžcelníci zajistili180 tisíc kusů cigaretzn. FEST s běloruskou tabákovou nálepkou a bezmála 20 kilogramů tabáku. Předběžná škoda na neodvedených daních byla vyčíslena na 543 tisíc korun. Celníci zadrželi dvě osoby podílející se na trestné činnosti. Osmadvacetiletého Poláka a třiatřicetiletou Vietnamku, v jejíž kabelce byla nalezena finanční hotovost (11.430 EUR), určená s největší pravděpodobností na úhradu neznačených cigaret dopravených na naše území nelegálně polským řidičem.

Za uvádění cigaret bez platné tabákové nálepky do oběhu čelí obě osoby podezření ze spáchání přečinu porušení předpisů o nálepkách a jiných předmětech k označení zboží, za což jim hrozí trest odnětí svobody až na tři léta.

O několik dnů dřívepři závěrečné fázi zásahu s krycím názvem „WILL“ provedli ústečtí pátrači v obci Vilémov na Šluknovsku domovní prohlídku a prohlídku jiných prostor a pozemků. V bytě a plechové garáži celníci zajistili téměř 237 tisíc kusů cigaretrůzných značeka 15,5 kg tabáku. Některé krabičky byly opatřeny běloruskou tabákovou nálepkou, jiné postrádaly tabákové nálepky úplně.Způsobená škoda na spotřební dani byla předběžně vyčíslena na 603 tisíc korun. S potřebou provést další úkony v trestním řízení byli zajištěni dva Asiaté ve věku 26 a 62 let.

Pokud se u nich potvrdí podezření ze spáchání trestného činu krácení daně, poplatku a podobné povinné platby, mohou ve vězení strávit až osm let.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*