Armaturka přichystala čtyři nové výstavy

  •  

Armaturka a Galerie Emila Filly zve na čtyři nové výstavy, které potrvají do 2. prosince.

Výstavní projekt je výsledkem mezinárodní spolupráce několika evropských institucí zabývajících se prezentací současného výtvarného umění – riesa efau. Kultur Forum v Drážďanech, Le fabourg ve Štrasburku, MuseumsQuartier ve Vídni, NCCA Kaliningrad a Fakulty umění a designu Univerzity J. E. Purkyně, respektive Galerie Emila Filly v Ústí nad Labem.

Projekt se zaměřuje na reflexi tématu první světové války – jak je historický odkaz vnímán v současné společnosti v politické, sociální, ale také místní a evropské rovině. Výstava je koncipována jako putovní přehlídka, otevřený projekt, který je neustále doplňován a variován o nové pohledy zúčastněných krajin, specifické pohledy a témata.

První patro Armaturky spolu s Galerií Pro design nabídnou dvě výstavy grafických plakátů. První, Japonský plakát, se jak název napovídá věnuje současné tvorbě předních japonských grafických designérů. Druhá je věnována známému finskému grafickému designéru, Kari Piippo.

Malá galerie, kterou vedou v rámci své výuky studentky navazujícího magisterského oboru Kurátorská studia na FUD UJEP, představí výstavu věnovanou textu v uměleckém díle s názvem Virtuální prostor.

image002 web-pozvanka_CZ_japonsky-plakat_pro-design_99x210 - Copy

Armaturka je otevřena út-pá 10-18h, so 13-17h. Středa s volným vstupem.

bus 9,17 – Sigma; 27 – Tesla

Jateční 49, Ústí n/Labem

 


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*