Audioknihu historika Krska pokřtí Formánek

  •  

Spisovatel Josef Formánek se ujme v pátek 14. prosince v 17.00 v muzejní kavárně role kmotra právě vydané audioknize historika Muzea města Ústí nad Labem Martina Krska „Neznámí hrdinové mluvili i německy“. Titul z „Edice ČT“ o německých odpůrcích nacismu z Československa vyšel v klasické knižní podobě letos na jaře a její čtenářský ohlas přiměl nakladatelství Albatros dodatečně vytvořit i audioverzi.

Sametový hlas herce Národního divadla v Brně Ondřeje Nováka s hudebním podkresem Petra Bači zprostředkovává posluchačům příběh o manželovi světoznámé herečky Marlene Dietrich, ústeckém rodáku Rudi Siebrovi, či o jeho krajance Lilly Hornig, vědkyni podílející se na vývoji americké atomové bomby, ale také o naprosto neznámých lidech, kteří v zásadní okamžik nasadili svůj život, aby byl svět o trochu lepší. Celková délka nahrávky dosahuje bez devíti minut pěti hodin.

„Oslovil jsem Josefa Formánka, protože jeden z jeho nejznámějších románů „Mluviti pravdu“ čerpá z reálného osudu dost podobného některým z mých hrdinů,“ poznamenal Martin Krsek k výběru kmotra. Součástí křtu bude poslech ukázky audioknihy a diskuze s autorem u sklenky.

Kniha si všímá té části německojazyčných občanů Československa, kteří byli ochotni za náš stát a demokratické principy položit i život a nedočkali se za to po skončení války vděku. Jejich neuvěřitelné a dramatické osudy jsou napínavější než smyšlené thrillery. Část příběhů čerpá z dokumentárního cyklu České televize „Neznámí hrdinové“, na němž se Martin Krsek podílel jako scénárista a odborný konzultant.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*