Autobusoví dopravci začali i na Ústecku vydávat čipové karty – ještě je ale nemůžou lidem nabít

  •  

V Ústeckém kraji přijde s novým rokem revoluce v autobusové dopravě. Kraj mění linky, jízdní řády a zavádí integrovaný dopravní systém. K tomu bude nově sloužit čipová karta.

Už od 1. prosince si jí cestující u dopravců mohli vyzvednout. Ještě si jí ale kvůli nedokončeným testům nemůžou nechat nabít. Dopravní podnik totiž ještě nedokončil testy dvou odbavovacích systémů, které autobusoví dopravci používají.

Potvrdil to dopravní ředitel Arrivy Petr Havlík: „Tato zařízení a jednotlivé čipové karty spolu musí komunikovat. To zatím, bohužel, neproběhlo úspěšně. Zatím byla dvě kola akceptačních testů. Zítra by mělo být třetí. Máme doporučení od kraje, pokud testy úspěšně nedopadnou, tak bychom neměli nabíjet časové jízdenky.“

I přesto – kdo potřebuje kartu s fotografií, měl by o ni požádat už teď. Na její výrobu se totiž čeká tři týdny. Stávající karty budou naposledy fungovat na Silvestra. O zbývající peníze na nich ale cestující podle Petra Havlíka nepřijdou.

„Držitelé karet, kterým na kartách něco zbyde, ať to jsou peníze v elektronické peněžence nebo alikvotní část časové jízdenky, si budou moci po 1. lednu požádat, a my jim tyto peníze vrátíme.“

Krajská karta bude v Teplicích platit i v rámci MHD – pokud to tento měsíc schválí zastupitelstva města i kraje. Základní jízdné zůstane na 20 korunách, i když cestující pojede po městě krajskou linkou.

Gabriela Hauptvogelová/ČRo Sever

 


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*