Automat na pomůcky usnadní žákům ZŠ Neštěmická školu a naučí je zacházet s penězi

  •  

Finanční gramotnost to je téma dnešní doby a učí se už na základních školách. Vlastní teoretická výuka je jedna věc, ale prakticky si všechno vyzkoušet, to je to pravé. A to teď mají možnost žáci ze základní školy Neštěmická.

„V návaznosti na úspěšný projekt „Naše firmy“, který naši žáci absolvovali v loňském školním roce, kdy dostali možnost ověřit své schopnosti a dovednosti v rámci pracovních pozic v oblasti vývoje, marketingu, propagace produktu a řízení firmy, jsem se snažila přenést podnikání a zároveň odpovědnost s ohledem na věk žáků do školy,“ přibližuje projekt ředitelka školy Marie Čápová.

Díky spolupráci s Easy School se podařilo vše převést do reality. A to pomocí pomůckového automatu ve škole, který žáci budou samostatně vést jako vlastní obchod. Uvnitř automatu jsou školní pomůcky, jako například kružítka, pravítka, tužky, propisky, kalkulačky, sešity, nebo fixy. Děti ze ZŠ Neštěmická se tak postupně naučí vést vlastní podnikání a zároveň se jim usnadní dostupnost pomůcek, když je náhodou zapomenou.

„Objevila jsem pana Adama Pučalíka, který umožní žákům podnikat ve vlastním obchodě. Mít tak odpovědnost za výběr sortimentu, objednávky, fakturaci, průběžnou kontrolu, ale i propagaci či marketing. S ohledem na školní povinnosti bude obchod probíhat v pomůckovém automatu,“ dodává ředitelka školy.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*