Belgické dny ve Vědecké knihovně UJEP

  •  

Jaro začíná ve Vědecké knihovně UJEP belgickými pralinkami. Takto sladce zjednodušeně láká univerzitní knihovna na další ze svých dlouholetých akcí připomínajících výměnu předsednictví v Radě EU – Belgické dny na UJEP. Přenesla se do elegantní západoevropské země, která se pyšní vynálezem výborných hranolek nebo sladkých pralinek.

Celý měsíc duben je v knihovně v Kampusu UJEP doslova nabitý belgickými akcemi. Primárně odkazuje na Belgické dny na UJEP knižní výstava ve volném výběru knihovny připravená z fondu Vědecké knihovny UJEP s tématikou Belgie. Milovníci čokolády zde také naleznou fotografickou výstavu s názvem Belgická čokoláda. Ta přinese sladkou podívanou na světově proslulou pochoutku známou ve formě například pralinek, tyčinek či takzvaných mořských plodů. „Ostatně, celý měsíc bude na sociálních sítích probíhat soutěž o belgické pralinky,“ láká tajemnice knihovny Kateřina Koděrová.

V úterý 9. dubna od 16:00 hodin se ve skupinové studovně uskuteční workshop Anety Bendákové – Vyřezávané přání na motivy krajiny a architektury. Inspirací k práci bude nejen Belgie a její památky, ale i krajina, architektura, a pro ty nejmenší i zvířata kolem nás. „Lektorka Aneta u nás měla již několik úspěšných workshopů, jakým byly například Japonská vazba, která proběhla v knihovně v březnu, nebo výroba masopustních masek v únoru,“ doplňuje Koděrová. Kapacita je na tento workshop omezena, zájemci udělají dobře, když se přihlásí na e-mailu: katerina.koderova@ujep.cz.

Ve středu 10. dubna od 15:00 hodin proběhne v počítačové studovně přednáška studentky doktorského studijního programu na Fakultě životního prostředí UJEP původem z Belgie, Katrien Boonen, s jednoznačným názvem Představení Belgie. Katrien bude vyprávět zejména o svých osobních zkušenostech ze života v Belgii s cílem inspirovat k návštěvě ne tak docela známé země. Přednáška proběhne v anglickém jazyce a dotkne se mnoha témat napříč kulturou, vzděláváním, kuchyní i jazyky této západoevropské země, a upozorní na české a belgické podobnosti i odlišnosti.

V úterý 16. dubna od 15:00 hodin zahájí Ivan Farský v počítačové studovně přednášku s názvem Obrázkové putování po Belgii známé i méně známé. Přednášející, velký cestovatel, se rád s posluchači podělí o své zážitky z cest Belgií. „Belgie je sice malá země, avšak plná přírodních krás, bohaté historie a milých lidí,“ říká Ivan Farský.

 

 


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*