Běžte se do Hraničáře podívat na exotiku i mrazivou smršť

  •  

Na velký filmový hit, večer s dobrodruhem–cestovatelem i povedenou komedii o manželských peripetiích zve příští týden veřejný sál Hraničář. Program v úterý 27. ledna otevře severským dramatem Vyšší moc, čtvrtek 29. ledna bude patřit Martinu Loewovi a jeho vyprávění o krásách Madeiry.

V pátek 30. ledna se do Hraničáře vrací oblíbená komedie Dámský krejčí Georgese Feydeaua.

 Vyšší moc, úterý 27. ledna, 19.30 hodin

Mezinárodně uznávaný švédský režisér Ruben Östlund si pro své filmy vybírá témata, která poodhalují ty nejtemnější stránky lidské osobnosti. Bez okolků a pěkně natvrdo ukazuje lidské jednání na hranici společenských pravidel. Ve svém čtvrtém snímku ale zachází ještě dál. Vyšší moc je psychologickou studií moderní severské rodinky, jejíž děj se točí kolem zásadní otázky: Jak se člověk zachová v nečekaných a životu nebezpečných situacích, kdy zavládne „primitivní“ instinkt přežití?

Čtyřčlenná švédská rodina vycestuje do Alp, aby si užila pár dnů volna. Idylku ale naruší zpráva, že se na horské centrum řítí mohutná lavina. Zatímco Ebba chrání své vyděšené děti, manžel Tomas uteče ve strachu do bezpečí. Lavinová katastrofa se nakonec nekoná, ta skutečná se však rozdoutnává v rodině. Snímek získal Cenu poroty na MFF v Cannes 2014.

Martin Loew: Madeira – ráj v Atlantiku, čtvrtek 29. ledna, 18.00 hodin

Madeira je magická a plná protikladu. Zatímco na vrcholcích hor zde fičí ledová mlha, pobřeží se ukrývá pod závojem exotických květin. Jaká tajemství a krásy v sobě ukrývá tento kousek země, přiblíží na velkém kinoplátně v Hraničáři ve svých fotografiích a zajímavém vyprávění známý cestovatel Martin Loew.

Georges Feydeau: Dámský krejčí, pátek 30. ledna, 18.00 hodin

Derniéra legendární komedie o záletníkovi, který se snaží stůj co stůj zakrýt svou nevěru. Jedna drobná lež spustí lavinu událostí, a doktorovi Moulinotovi nezbývá, než si s každou další zapeklitostí poradit po svém – nějakou další „neškodnou” lží. Hru plnou překvapivých momentů a mistrného humoru si i tentokrát připravilo Studentské divadlo Ústí nad Labem.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*