Bouře Fabienne náš kraj šetřila

  •  

Vichřice, která v noci na pondělí zasáhla naši republiku, zaměstnala energetiky. Ještě dnes ráno dispečink ČEZu evidoval zhruba 100 poruch na vedení vysokého napětí a další poruchy na vedení nízkého napětí. Bez elektřiny bylo cca 60 tisíc odběrných míst. Během noci se energetikům podařilo tento stav snížit více jak o polovinu.

„V Ústeckém a Libereckém kraji řešíme jen jednotlivé poruchy na vedení vysokého napětí především na Děčínsku, Českodubsku a Turnovsku. V terénu máme stovky pracovníků poruchových čet i dodavatelských firem, pracovali celou noc a pokračují i nadále v obnovení dodávek elektřiny,“ říká mluvčí ČEZu Soňa Holingerová.

Nejvíce poruch bouře způsobila v Plzeňském, Středočeském, Moravskoslezském a Olomouckém kraji Nejlépe je na tom sever území.

„Situace se uklidnila, vítr se utišil a daří se nám poruchy opravovat. Předpokládáme obnovení většiny dodávek na hladině vysokého napětí během dnešního dne a večera. Jisté je, že opravovat poruchy budeme i během zítřejšího dne. Mělo by se jednat však již je o poruchy na hladině nízkého napětí. Snažíme se dodávky elektřiny obnovit jak nejdříve je to možné,“ dodává mluvčí Holingerová.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*