Bývalá starostka Válková stojí před soudem

  •  

Bývalá starostka obvodu Neštěmice v Ústí nad Labem Miloslava Válková ze Strany zdraví, sportu, prosperity u soudu vysvětlovala, proč změnila smlouvu na opravy chodníků. Po výběru firmy JAPIS na podzim 2014 vedení obvodu od úředníků zjistilo, že na práce nejsou peníze a Válková změnila smlouvu. Byla prý přesvědčena, že to udělat může.

V listopadu 2014 proto do smlouvy připsala, že pokud se oprava neuskuteční do října 2015, radnice firmě zaplatí 10 % z ceny – tedy zhruba 200 tisíc korun. Miloslava Válková u soudu uvedla, že byla přesvědčená, že může změnit text smlouvy schválený radou.

„Bylo to pod tlakem, že jsme několik měsíců žili, že ta akce bude zahájena. Nechtěla jsem, abychom se dostali do té situace, že by JAPIS řekl, že nemá volné kapacity, protože jste třikrát řekli, že nezahájíte,“ řekla.

Chodník v ulici Anežky České opravený není, firma nechce podle starostky Yvety Tomkové z hnutí Vaše Ústí od smlouvy odstoupit. Obě strany čekají na výsledek hlavního líčení. Výslechy svědků budou pokračovat v dubnu.

Samosoudce Pavel Kuděla už dříve uznal, že smlouvu na opravu chodníků Válková změnila bez vědomí radních a zastupitelů ve prospěch firmy. Současná zastupitelka ústeckého obvodu s podmíněným trestem nesouhlasila. Proto musí soud její případ projednat v hlavním líčení. Hrozí jí až pětileté vězení.

ČRO Sever/G. Hauptvogelová


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*