Cavaradossi, tentokrát s Miroslavem Dvorským

Foto: archiv divadla
  •  

Ptáte se proč tentokrát? Cavaradossi k rodině Dvorských totiž patří, protože v roce 1998 se ústeckému publiku představil Peter Dvorský.

Pucciniho hudba, plná emocí – vášnivá, něžná, ale též bolestná, vyjadřující lásku, nenávist, ale též smrt, patří mezi základní repertoár světových tenorů. Strhující příběh odehrávající se v Římě roku 1800, drama vášnivé zpěvačky a jejího milence malíře Cavaradossiho, to je strhující opera Tosca, na kterou Vás zveme do Severočeského divadla v pátek 15. května v 19.00 hodin. Miroslav Dvorský dává italskému repertoáru vše, a navíc ještě typickou slovanskou vřelost a hlubokou emocionalitu.

Spolupráce Miroslava Dvorského se Severočeským divadlem začala díky součastnému řediteli Miloši Formáčkovi, se kterým ho spojuje dlouholeté umělecké přátelství a vzájemné muzikantské souznění. Ústečtí diváci se s tímto světovým tenorem poprvé setkali v roli Alfreda Germonta ve Verdiho La Traviatě, ale i v několika koncertech (např. O sole mio, Koncert ke 105. výročí divadla, Slavnostní koncert) a vždy sklidil velký obdiv publika. Operu Tosca pan Dvorský doporučil zařadit Severočeskému divadlu ve spolupráci s Luisou Albrecht, která pro něj je skvělou perspektivní dramatickou sopranistkou. Ohodnotil ústeckou operu Tosca slovy: „Ústí má skvělé sólisty s jejichž kvalitou se potkávám i na světových scénách, příkladem je Nikolaj Někrasov v roli Barona Scarpii či Pavel Švingr jako Cesare Angelotti “.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*