Celostátní cenu Ď 2018 dostal zaměstnanec ústecké Masarykovy nemocnice

Foto: www.kzcr.eu
  •  

Sociální pracovník Rehabilitačního oddělení ústecké Masarykovy nemocnice Josef Kočí získal za svou významnou práci celostátní cenu Ď 2018 v kategorii cena Ď primáře Vladimíra Kozy za podporu a rozvoj zdravotních programů a zdraví.

„Na ocenění jsem hrdý. Beru to jako ocenění celé ústecké Masarykovy nemocnice, jíž jsem zaměstnancem,“ uvedl Josef Kočí.

Cenu za Josefa Kočího převzal ve Stavovském divadle v Praze ředitel Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem Josef Liehne. „Bylo pro mne velkou ctí převzít za pana magistra tuto prestižní cenu. Cenu jsem přebíral od nástupce pana profesora Kozy, vynikajícího českého hematoonkologa, který tradici této ceny pro zdravotníky založil, za přítomnosti jeho dvou dcer. Atmosféra celého slavnostního programu byla krásná a nezapomenutelná. Josefu Kočímu patří můj vděk a úcta za to, co pro pacienty naší nemocnice vykonal,“ řekl Josef Liehne.

Ročně na rehabilitačním oddělení ústecké Masarykovy nemocnice Josef Kočí spolupracuje s tisícovkou pacientů. Jedná například s lidmi, kterým zachrání život pouze rychlá amputace končetiny, ale oni se jí brání. Je schopný změnit jejich rozhodnutí do několika minut. Říká jim: „Lepší dobrá protéza než špatná noha.“ Když nepomůže ani to, začne jim vyprávět svůj životní příběh.

„Blahopřeji k získání celostátní ceny Ď 2018 v kategorii cena Ď primáře Vladimíra Kozy za podporu a rozvoj zdravotních programů a zdraví. Vaše úsilí má pro naše pacienty velký význam. Svědčí o tom řada ocenění, které jste v minulosti získal, prestižní cenu Olgy Havlové z roku 2012 dokonce jako první Severočech. Jsem přesvědčen, že letošní cena Ď je tak dalším poděkováním za vaši potřebnou práci pro naši společnost, k němuž se rád připojuji,“ uvedl Petr Fiala, generální ředitel Krajské zdravotní, v osobním dopise oceněnému zdravotníkovi.

Josef Kočí je bývalý pedagog a voják z povolání, který u armády sloužil 26 let. Život se mu změnil v roce 2006, kdy podstoupil banální zákrok, při němž se však rozjely skryté komplikace. Praskla mu v těle cévka a nastalo vnitřní krvácení, upadl na tři měsíce do kómatu. Selhaly mu plíce, ledviny, játra. Lékaři mu amputovali obě nohy a u horních končetin prsty a část dlaní.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*