Cena krajského jízdného mírně roste

  •  

Lidé používající tarif Ústeckého kraje v integrované na některé vzdálenosti zaplatí o korunu více než byli zvyklí. Kraj zvedá ceny o 0,7 procenta, kvůli zaokrouhlení se ale navýšení projeví jen někde. Do integrované dopravy patří zelené autobusy, některé MHD včetně ústecké, vlaky a turistické lodě.

Cestující v příštím roce čeká několik novinek. Neruší se žádné spoje, některé naopak posilují. A to jak autobusy, tak vlaky. „Vycházeli jsme především z požadavků měst a obcí,“ uvedl náměstek hejtmana Jaroslav Komínek. Na Ústecku, které ve spojích směrem na Teplice a Děčín patří v krajské dopravě k nejvytíženějším, se lidé dočkají například posílení spojů mezi Ústím a Jílovým přes Libouchec. Kraj u Českých drah objednal u vlakové spoje z Ústí nad Labem na Moldavu. Pojedou 3, 4. 27. a 28. února.

V regionu je pak dalším významným krokem zapojení Chomutova, Jirkova a Varnsdorfu do integrované dopravy a propojení s integrovanou dopravou ve středních Čechách u některých linek na Podřipsku. Posílí se letní spoje v Českém Švýcarsku, které jsou velmi vytížené. Nově v sezoně pojede i turistické loď nejen z Ústí do Litoměřic, ale i z Ústí do Děčína a Hřenska. Na lodích bude teplá kuchyně a regionální nápoje.

Kraj do dopravy dá zhruba 1,4 miliardy korun. Nyní řeší, jak se společnosti, se kterými má smlouvu, vypořádají s povinným navýšením platů řidičů. To nařídila vláda. Podle Komínka kraj letos peníze na platy navíc, bylo by to kolem 70 milionů korun, podle platné smlouvy dopravcům nemůže. „Budeme mít jednání i se statutárními městy, kterých se problém také týká a chceme o řešení jednat se státem,“ uvedl. Ústecký dopravní podnik to bude stát 7,7 milionu korun, které nemá zcela zajištěné.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*