Češi utratí ta hračky 8 miliard za rok

  •  

V České republice je 214 firem, které vyrábějí hračky. Většinu z nich ale vyvezou do zahraničí. Průměrně utratí česká rodina za hračky pět tisíc korun, celkem Češi za hračky ročně utratí kolem osmi miliard.

Trh hraček se každý rok rozroste o 60 procent novinek, orientovat se v tak široké nabídce není jednoduché. Prodejci se proto snaží rodičům výběr co nejvíce usnadnit.

„Dvakrát ročně vydáváme katalog, který je k dostání zdarma v prodejnách, zasíláme ho poštou nebo je možné si jej prolistovat na našich internetových stránkách. V novém katalogu najdou rodiče na 84 stranách více než 300 hraček pro všechny věkové kategorie. Vyberou si ale i dospělí, pro ty nabízíme například společenské hry nebo hlavolamy,“ vysvětlila Katharine Butler, majitelka společnosti Sparkys.

Vkus dětí se rychle mění a klasické stavebnice nahrazují elektronické hračky. Malé děti mají v největší oblibě hračky, které se hýbou nebo vydávají zvuky. Předškoláci naopak upřednostňují ty, které se nejvíce přibližují reálnému životu dospělých – trendem jsou mobily, notebooky nebo dětské tablety.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*