Cestování vlakem od prosince zdraží, spoje na vánoční trhy nezmizely

ilustr. foto
  •  

České dráhy s platností nového jízdního řádu, tedy od 9. prosince, upraví i ceny. Cestování vlakem mírně podraží. Ceny se zvýší o 2,5 %, což odpovídá letošní míře inflace. Pro cestující si připravily i novinky, jakými je třeba navýšení spojů o přibližně 182 více než letos. Cena obyčejného jízdného beze slev tak stoupne u nejčastějších vzdáleností o jednu až dvě koruny.

Z nabídky Českých drah zmizela nabídka pro zvýhodněné cesty na vánoční trhy v okolních zemích ČD Tip Advent. Se změnou musí počítat i někteří cestující, kteří na cestách do Drážďan využívali jízdenku Labe – Elbe Ticket. „Pro cesty do zahraničí včetně nadcházejícího předvánočního času jsou v současnosti určeny a promovány Včasné jízdenky Evropa,“ potvrdil mluvčí Českých drah Petr Šťáhlavský.

Změnou prošla i možnost jet na vánoční trhy do Drážďan kombinací jízdenky Českých drah a jízdenky Labe-Elbe, která je společnou nabídkou dopravních systému v Ústeckém kraji a drážďanského dopravního svazu VVO. Letos lze koupit pouze na území Ústeckého kraje, nikoliv už například v Praze. Je možné ji ještě koupit také ve vlaku, ale s přirážkou 40 Kč.

I letos mají České dráhy pro cesty do Saska na trhy speciální vlaky. O víkendech lze pro cestu z Ústí nad Labem a Děčína do Drážďan využít i zvláštní spěšné vlaky Vánoční kometa, z Ústí nad Labem odjíždí v 9:16 a z Děčína v 9:36 s příjezdem do Drážďan v 10:21. Zpět se vrací z Drážďan v 15:35 s příjezdem do Děčína v 16:18 a do Ústí nad Labem v 16:37.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*