Cestující čekají od půlky prosince změny i novinky

ilustr. foto
  •  

V polovině prosince začne platit v Ústeckém kraji nový jízdní řád na železnici i v autobusové dopravě. Chystají se změny v systému regionálních jízdenek a v plánu je i navýšení počtu spojů na některých tratích.

„Ceny tarifu se pro příští rok nemění a cestování na krajský tarif stále přináší řadu výhod. Zahrnuje kromě zelených autobusů a vlaků také hromadné dopravy ve větších městech. V listopadu také vyjely nové modernější zelené autobusy,“ řekl náměstek hejtmana pro oblast dopravy Jaroslav Komínek.

V oblasti Ústecka bude na lince 451 přidaný polední pár z Velkého Března do Homole u Panny ve dnech školního vyučování.

Nově bude dopravu na železnici zajištovat sedm dopravců. Cestující budou od prosince potkávat v kraji vlaky Českých drah, RegioJetu, SŽD Praha i vozy společnosti Die Länderbahn GW Train Regio nebo Arrivy.

Všichni dopravci budou uznávat jízdenky dopravy Ústeckého kraje, a to v rámci integrované dopravy. Lidé, kteří využívají In Karty Českých drah, je můžou ve vlacích národního dopravce používat i dál. Při nákupu jízdenky si musí jízdní doklad Českých drah vyžádat.

Více spojů je jedním z důvodů proč dá Ústecký kraj na zajištění dopravy víc peněz. Oproti letošku je to nárůst zhruba o 400 milionů korun.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*