Charitativní běh Čas je mozek vynesl 17 tisíc korun

Foto: FB casjemozek
  •  

Přesně 130 běžců se v úterý odpoledne vydalo na trať Běhu pro mozek, charitativní akce pořádané Nadačním fondem Čas je mozek. Cílem bylo připomenout příznaky cévní mozkové příhody (mrtvice). Onemocnění, které je jedním z nejčastějších příčin úmrtí a trvalé invalidity u nás.

Vedle obyvatel Ústí nad Labem se běhu zúčastnili lékaři, sestry a další zaměstnanci ústecké Masarykovy nemocnice. Právě ve zdejší nemocnici se již 10 let úspěšně provádí endovaskulární léčba pacientů s CMP – tzv. mechanická trombektomie.

„Jsme nadšeni množstvím účastníků, kteří se na start vydali navzdory už počínajícímu podzimnímu sychravému počasí. Vždy na takovéto akci rádi vidíme celé rodiny, které se připojí třeba i s kočárkem či na odrážedlech nebo dalších dětských strojích. Jsme velmi vděčni, když se zapojí maximální počet lidí napříč generacemi, protože mrtvice není jen problém těch starších a nemocných,“ říká Štěpánka Loužecká, předsedkyně správní rady Nadačního fondu Čas je mozek, pořadatele akce, a dodává: „Všem lidem v Ústí nad Labem, představitelům zdejší nemocnice i vedení města moc děkuji za podporu, stejně jako za vřelé přijetí, kterého se nám zde dostalo. Dohromady jsme vybrali fantastických 17 tisíc korun. Tyto prostředky využijeme na další šíření osvěty o mozkové mrtvici tak, aby co nejvíce lidí znalo její příznaky a dokázalo poskytnout první pomoc postiženému pacientovi.“

Akce se konala pár dní před Světovým dnem mrtvice, který je 29. října, v úzké spolupráci s Krajskou zdravotní a pod záštitou města Ústí nad Labem. Kampaň Nadačního fondu Čas je mozek již čtvrtým rokem učí veřejnost, jak rozpoznat příznaky mrtvice a o možnostech její včasné léčby.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*