Chátrající areál Corsa by se mohl dočkat opravy

  •  

Vedení města chce zrekonstruovat část areálu Corso v Krásném Březně. Jde o dvě budovy z rozlehlého objektu a jeho přilehlé okolí. V současné době už má město připravenou studii a hledá projektanta.

Radní na přípravu projektové dokumentace schválili částku 10 milionů korun bez DPH a samotná rekonstrukce by podle odhadu dva roky staré studie měla stát přibližně 121 milionů korun bez DPH.

V chátrajícím areálu by mohlo sídlit operační středisko městské policie a vrátit se sem i kultura. Podle náměstkyně primátora Věry Nechybové v areálu zůstane služebna městské policie a přestěhovalo by se sem i operační středisko s centrem kamerového systému. Dále se počítá se zachováním pobočky knihovny a sálem pro kulturní akce. Navíc by zde měly vzniknout lepší prostory pro krizové centrum. Nově by se tam měla přestěhovat také ředitelství Městských služeb.

Projekt by mělo mít město k dispozici zhruba rok od podpisu smlouvy s vítězným projektantem a součástí zakázky by mělo být i vyřízení stavebního povolení nebo dozor při přestavbě. Nabídky můžou uchazeči posílat do 9. března. Město chce navíc jednat i s dalšími spoluvlastníky objektu, aby opravili i své části komplexu.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*