Chcete hrát americký fotbal? Zkuste Blades

  •  

Tým SC Blades Ústí nad Labem vznikl na podzim roku 2011, kdy se parta nadšenců pod vedením Matěje Sahuly dala dohromady a začala rozvíjet klub amerického fotbalu v Ústí nad Labem. Na jaře 2012 vstoupil tehdy velmi nezkušený klub do své první sezóny České ligy amerického fotbalu.

Jelikož se jednalo o nový a nezkušený tým, tak sezóna dopadla tak, že nevyhráli ani jeden zápas, nicméně nasbírali mnoho zkušeností a vstoupili do podvědomí lidí v Ústí nad Labem. Během sezóny se k nim připojil trenér Jan Rosenbaum s bohatými hráčskými zkušenostmi, což týmu velmi prospělo. To se projevilo již v přípravě na další sezónu. Sezóna 2013 byla pro Blades již pozitivnější v tom, že vyválčili svá první vítězství a postup do play-off jim utekl mezi prsty.

V letošní sezóně má tým jasný úkol a to dostat se do play-off. Za svým cílem si jdou Blades tvrdě a do června vyhráli všechny tři letošní zápasy. V posledním zápase 22. 6. 2014 přivítají na domácích hřišti v Olšinkách Hellboys z Českých Budějovic.

Blades jsou parta nadšených hráčů, kteří pro americký fotbal obětují většinu svého času a své energie. Většina hráčů je z řad studentů nebo lidí, kteří chodí do práce a své zálibě se věnují ve volném čase. Zároveň tvoří jednu skvělou partu s týmovým duchem. Týmovost je právě pro americký fotbal typická.

SC Blades Ústí nad Labem hrají „sedmičkovou“ verzi amerického fotbalu, kde proti klasickým jedenácti hráčům v poli je pouze sedm. Je to hlavně z personálních důvodů a tak Blades pořádají celoročně nábor, aby doplnili a zkvalitnili svůj tým. Pokud by se mezi čtenáři našel příznivec nebo zájemce o americký fotbal, ať sleduje internetové stránky www.scblades.cz nebo facebookový profil https://www.facebook.com/scblades.

Jakub Valjent


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*