Chystá se další demonstrace související s uzavíráním dvou ústeckých ubytoven

  •  

Několik desítek lidí už minulý týden demonstrovalo na Kostelním náměstí v centru Ústí nad Labem. Protest se konal proti uzavření dvou soukromých ubytoven, které na konci června ukončí provoz. V objektech v centru města a na Střekově žije asi 230 lidí, z toho 80 dětí.

Během protestu bylo řečeno, že Romové nemají jinou možnost, než bydlení na ubytovnách. Nemají šanci pronajmout si klasické byty za běžné ceny. Od města proto žádají, aby objekty vykoupilo, obyvatelé by pak založili družstvo a starali se o dům sami, případně chtějí od města pomoc, aby si zajistili standardní bydlení.

„Chceme, aby těm lidem bylo efektivně pomoženo,“ řekl organizátor demonstrace Miroslav Brož z česko-romského sdružení Konexe.

Náměstek primátorky Jiří Madar už dříve k problematice uvedl, že město se ve spolupráci s ostatními partnery bude snažit pomoci těm, kteří pomoc chtějí. V obou ubytovnách momentálně probíhá intenzivní sociální práce, jednotlivé byty navštěvují sociální pracovníci. Situaci komplikují někteří aktivisté, kteří však ubytovaným slibují nesplnitelné.

Demonstrace mají pokračovat, další je svolaná na středu 20. června na Lidické náměstí před budovu ústeckého magistrátu. Tento termín organizátoři zvolili schválně, protože tam budou v té době jednat zastupitelé.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*