Čím překvapí na Masopustu „Cvíča“ Brnou?

  •  

V sobotu 15. února bude v Brné již šestý Masopust.  Každoročně se v průvodu objeví řada masek a v loňském roce dokonce i „alegorický záchranný vůz první pomoci“.

Velkou atrakcí bývá skupina žen, která pravidelně cvičí a tak je všichni v Brné známe pod názvem „Cvíča“.  Cvíča  se přípravě vždy plně věnují a připravují atraktivní kostýmy. Minulých pět ročníků navštívilo více než tisíc lidí. Masek bylo kolem tří stovek.

Průvod  vyjde  v 14:30 hodin z parkoviště nad koupalištěm.  Na čele samozřejmě pravá vesnická chasa, skupina Třehusk.  Průvod  projde Brnou, bude mít několik zastávek, kde  bude kapela pohoštěna a paní domu si zatančí  s hastrmanem. A samozřejmě, že se pověsí basa. Skončí se před hospodou U kapličky. Zde  budou připraveny  zabijačkové hody.

Zváni jsou všichni, kteří se rádi baví a neradi jsou „peciválové“.  Třehusk bude hrát  do 18:00 hodin, ale Brňáci se budou bavit déle. Vždyť přece platí to, co zpívala na posvícení kapela  Ústecký výběr: „Ani mráz, ani déšť, ani sníh na Brňáky neplatí“.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*