Činoherák bude hrát na lodi bratří Formanů

  •  

Na scéně, která do Ústí připluje po Labi, bude hrát od 20.května Činoherák. Známou divadelní loď Tajemství zapůjčí spolku Divadlo bratří Formanů.

„Loď Tajemství bude v Ústí nad Labem kotvit od 20. 5. do 9. 6., na každý den máme přichystané divadelní představení či jinou kulturní akci,” uvedla Veronika Vendlová, mluvčí spolku Činoherák. Program na lodi zahájí 20. 5. představení Divadla Demago Zpátky do továren, hned druhý den ale bude symbolicky následovat obnovená premiéra monodramatu Spiknutí aneb život je čudo, v němž exceluje Matúš Bukovčan.

„Ironií osudu se Matúš v nedávných měsících dostal do podobné životní situace jako jím ztvárněná postava,“ uvedl umělecký šéf spolku Filip Nuckolls, který o inscenaci dále říká: „Je to tragikomický příběh vdovce v „nejlepších“ letech, který je neustále ohrožen vyhazovem z práce. Navíc je hlavní a jediný hrdina Slovák, který se v Čechách rozhodl živit divadlem. Žije uprostřed velkoměsta obklopen místo zelení betonem, nad sebou plno pater cizích lidí, pod sebou plno pater cizích lidí. Matúšovy čerstvě nabyté zkušenosti a nový kontext určitě dodají inscenaci další náboj.“

Kromě výše uvedených představení se diváci mohou těšit na Zkrocení zlé ženy, Romea a Julii, Marlene Dietrich, Ronju, dcera loupežníka a připraveny jsou i pohádky pro mateřské a základní školy Do bláta a zase zpět a Lakomá Barka, v sobotu 31. 5. se uskuteční dětský den. Jako doprovodný program se na lodi budou konat koncerty, jamy, maškarní ples Činoheráku a další zajímavé akce.

“Firmy si dokonce mohou rezervovat firemní představení Zkrocení zlé ženy nebo Marlene Dietrich, případně jim spolek může nabídnout sponzorský balíček v rámci partnerství s projektem Činoherák žije,” uvedl Jan Kvasnička, vedoucí produkce spolku. Mateřské, základní a střední školy mohou představení hromadně objednávat buď na telefonu 602448773 nebo e-mailem na produkce@cinoherak-usti.cz. “Věříme, že pro děti, studenty I učitele to bude vítané zpestření na závěr školního roku. Neměli by však s rezervacemi míst otálet, vypadá to, že budeme mít nabito” dodal s úsměvem Jan Kvasnička.

Rezervační systém a předprodej vstupenek na představení bude zahájen ve středu 30. dubna, a to na webových stránkách spolku cinoherak-usti.cz. Kompletní program bude zveřejněn tamtéž.

Kotviště pro loď bratří Formanových bude určeno s ohledem na aktuální stav Labe a spolek jej zveřejní s dostatečným předstihem. Další informace a aktuality spolku najdete na cinoherak-usti.cz.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*