Činoherák dostane dotaci, přejde do příspěvkové organizace města

  •  

Ústí nad Labem – Soubor divadelního spolku Činoherák Ústí přejde od 1. července do příspěvkové organizace města. Radní jí přidělili přes šest milionu korun,  dotaci by mělo schválit zstupitestvo města.

Podle náměstka primátorky Jiřího Madara z Ústeckého fóra občanů, který dotaci vyjednával,  to byla jediná cesta, jak Činoherák v Ústí nad Labem zachránit a současně kontrolovat čerpání financí. „Převedli jsme 6 milionů 345 tisíc korun příspěvkové organizaci, aby herci hned měli peníze a mohli studovat tři až čtyři premiéry už pod tou naší příspěvkovou organizací,“ vysvětlil.

„Došlo ke konsenzu, který není úplně ideální, ale je to jediné řešení, jak zachránit činohru v Ústí,“ dodal. Podle Madara byla mezi zastupiteli neprůchodná přímá dostace spolku. Pro fungování příspěvkové organizace je větší podpora. Spolek zatím bude v budově na Střekově dál hrát dosavadní inscenace, ke kterým má i autorská práva. Do budoucna by měla vzniknout veřejnoprávní kulturní instituce.Ta bude mít mížnost vícezdrojového financování.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*