Činoherák láká na Pecha Kucha Night i na Zkrocení zlé ženy

  •  

Ústecký Činoherák piřpravil pro návštěvníky další nevšední zážitky. Úterý 7. října 2014 od 19.30 hodin bude patřit již třináctému večeru Pecha Kucha Night, tentokrát s tématem Schizofrenie. Akce probíhá v rámci Týdnů pro duševní zdraví, pořádaných organizací Fokus Labe.

Divákům se představí například ústecký umělec Zdeněk Košek, který se potýká s touto nemocí, zástupci Fokusu Labe a kavárny Fokus Kafe. Dále také hudebník milující a zároveň kritizující Ústí Petr Lüftner či architekt Martin Kloda, který promluví o svých zkušenostech s workshopem v pečovatelském Domě v Kurovodicích.

„Koncept Pecha Kucha Night vznikl v roce 2003 v Tokiu jako nápad architektonického studia Dytham Klein Architecture, které chtělo dát prostor talentům pro prezentaci svých prací. Setkání mělo velký ohlas. Od té doby se formát 20×20, tedy prezentace 20 obrázků, z nichž každý je okomentován během pouhých 20 sekund, rozšířil do více než 700 měst po celém světě. V České republice se koná v Praze, Brně, Mariánských Lázních, Olomouci, Ostravě, Plzni, Znojmě, Železném Brodu nebo právě v Ústí nad Labem,“ vyjmenovává Tomáš Petermann, organizátor projektu Pecha Kucha a dramaturg Hraničáře

 Příznivci ústecké činohry se mohou těšit na výtečnou komedii Zkrocení zlé ženy Williama Shakespeara. Ve čtvrtek 9. října od 19.30 hodin je čeká cirkus a komedie dell arte v té nejlepší formě Činoheráku Ústí. Návštěvníci nebudou ani tentokrát ochuzeni o bravurní akrobatické kousky, skvělou výpravu i hudbu.

Předprodej vstupenek na „Zkrocenku“ běží na www.cinoherak-usti.cz nebo přímo na pokladně Hraničáře (Prokopa Diviše 7, Ústí nad Labem), každý všední den od 14.00 do 18.00 hodin.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*