Činoherák představí Malého prince

  •  

Na prknech Činoherního studia v sobotu 19. prosince diváci poprvé spatří veršovanou dramatizaci slavného díla Antoine de Saint-Exupéryho Malý princ.

Dramatizace Tomáše Vůjtka se snaží lehkou formou sdělit i ty nejzávažnější myšlenky Exupéryho knižní předlohy. Inscenátoři velmi invenčně pracují s výtvarnou složkou a při využití různých typů loutek dokážou celý příběh odehrát s pouhými třemi herci na jevišti. Za zmínku také stojí, že inscenace se nijak nebrání humornému pohledu na životní peripetie hlavního hrdiny.

Malého prince ztvární Lukáš Černoch, kterého divákům také není třeba více představovat (Kopanec, Don Quijote, Jindřich VI., Misantrop, My děti ze stanice ZOO). V roli vypravěče se ústeckým divákům poprvé představí Martin Dědoch, který dříve spolupracoval s olomouckým Divadlem Tramtarie.

Dramatik Tomáš Vůjtek je dvojnásobným laureátem Ceny Alfréda Radoka (za texty S nadějí, i bez ní a Slyšení) a působí jako dramaturg v ostravské Komorní scéně Aréna. Režisér představení Jan Plouhar byl dlouholetým členem souboru Činoherního studia a jeho inscenace Ronja, dcera loupežníka je stále na repertoáru tohoto divadla. Terezu Volánkovou, která se představí jako scénografka a kostymérka a navíc ztvární všechny vedlejší postavy hry, znají diváci již z úspěšné inscenace My děti ze stanice ZOO. Autorem hudby je Lubor Bořek, jehož tvorbu již ústečtí diváci také dobře znají (Ronja, dcera loupežníka, Jindřich VI.)


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*