Činoherní studio uvede další premiéru

  •  

Činoherní studio uvádí v krátkém sledu po inscenaci My děti ze stanice ZOO druhou premiéru 44. sezony a tou je inscenace Sirotci.

Kam až může zajít oddanost rodině? A je dobré do světa, kde se děje tolik násilí, přivádět další děti? Tyto otázky klade znepokojivá hra Sirotci a odpovědi nechává na divácích. Sirotci Dennise Kellyho měli premiéru v srpnu 2009 v Traverse Theatre v Edinburghu a v září téhož roku v Repertory Theatre v Birminghamu. České provedení Sirotků vzniklo v koprodukci Činoherního studia a divadelního spolku Kašpar. Pražská premiéra proběhla v květnu 2015 v Bytovém divadle Ferdinanda Vaňka. Režie se zhostil Filip Nuckolls. Ústecká premiéra se uskuteční 1. října a první repríza 15. října v prostorách divadelní ubytovny Činoherního studia. Kapacita je omezena na 40 míst.

Role ústřední dvojice, okolo níž se celý příběh točí, se ujala Monika Zoubková jako Helen a Marek Němec – Danny. Jejich poklidný život však přichází narušit Jan Plouhar, který ztvárnil Liama, Helenina bratra.

Helen a Danny si žijí svůj poklidný život, při svíčkách večeří pravého lososa, když tu se najednou v jejich obýváku objeví Liam, Helenin bratr. Je pokryt krví – ale ne svou…Vypráví sestře a jejímu muži o tom, jak venku, kus od jejich domu, našel krvácejícího, pobodaného muže a jak mu pomohl, muž pak ale prý zmizel. Danny s Helen se rozhodují, zda zavolat policii, pomoci zraněnému muži tam venku, nebo se do toho, co se děje za zdmi jejich domu, nevměšovat. Liam navíc nemá čistý trestní rejstřík. A jeho historka se otřásá v základech, vyjde najevo, že ten muž byl Arab a že ho v záchvatu agresivity pobodal Liam sám. A Danny se rozhodne, že mu pomohou zločin utajit. Nic není jako dřív, ani Helen s Dannym už nejsou ten krásný šťastný pár.

Petr Kuneš


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*