Činoherní studio uvede Lebku z Connemary

  •  

Sedmou premiérou sezony Činoherního studia města Ústí nad Labem bude detektivku Lebka z Connemary britského dramatika Martina McDonagha. Premiéra je naplánovaná na pátek 15. dubna, první repríza na 20. dubna.

Dílo patří vedle her Kráska z Leenane a Osiřelý západ mezi takzvanou Connemarskou trilogii. Všechny tři hry z trilogie mají společné prostředí – irský severozápad, rázovité figury, černočerný humor a inspiraci v brakové americké filmografii.

Lebka z Connemary bude režijním debutem herce ústecké činoherní scény Jana Jankovského. V minulosti v ní hrál ve Švandově divadle, kde ztvárnil postavu Mairtina Hanlona „Mám kolem sebe bezvadný tým lidí s nadšením do práce, skvělého scénografa, báječnou kostýmní výtvarnici, otřískaného muzikanta a vynikající text. Kdo to má?“ řekl k nové hře.

V hlavních rolích uvidíte Ctirada Götze, který v Činoherním studiu vystupuje poprvé. V dalších rolích se objeví Martu Vítů, Lukáš Černoch a Václav Hanzl. O výpravnou scénu evokující irský hřbitov se postará scénograf Lukáš Kuchinka. Scénickou hudbu složil Ondřej Švandrlík.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*