Co je letos nového na drážďanském Striezelmarktu?

Striezelmarkt Dresden
  •  

Víte, jak se na drážďanském vánočním trhu rozsvěcuje vánoční strom? Drážďany i Sasko mají svůj specifický způsob zahajování vánočních trhů, a tím není rozsvícení vánočního stromu, ale roztočení velké vánoční krušnohorské pyramidy. Tu letos na Altmarktu slavnostně roztočí 28. listopadu primátor města Nejstarší německý vánoční trh, drážďanský Striezelmarkt, tak bude oficiálně zahájen.

Po následujících 27 dní bude ve 233 vánočně vyzdobených stáncích probíhat vánoční prodej, a to až do Štědrého dne (24.12), kdy ve 14 hodin trh skončí. O druhé adventní sobotě (8.12.) se koná oblíbená Štolová slavnost, která každoročně přivítá desetitisíce lidí a mezi nimi i tisíce návštěvníků z Česka.

A věděli jste, že Striezelmarkt má už pátým rokem svou vlastní měnu? Štrýclový tolar si můžete vyměnit ve vánočním turistickém infocentru přímo na Altmarktu. Tolary platí u všech 233 prodejců na Striezelmarktu ve stejné hodnotě jako euro. Ale tolary jsou výhodnější, jelikož za jedenáct tolarů zaplatíte v infocentru pouze deset euro! Navíc můžete při platbě použít platební kartu.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*