Co vznikne spojením výhod sanitky a taxíku? Novodobá sanitka

Novodobá sanitka.
  •  

Že jste ještě nic takového neviděli? Je to novinka. I na Ústecko zavítal projekt Novodobá sanitka, který funguje již v mnoha okresech České republiky.

O co se jedná, nejlépe vysvětlíme na příkladu. Jste starší muž či žena, trpíte nemocí, která vyžaduje návštěvu zdravotnického zařízení. Auto už nemáte nebo neřídíte, vaše děti sice auto mají, ale čas bohužel ne. Co teď? Zavoláte na telefon 736 242 471a objednáte si Novodobou sanitku. Ta přijede v domluvený termín k vám domů. Její řidič je zdravotník, dokáže vám pomoci a bezpečně vás odveze na vyšetření. Také vám pomůže s vyplněním veškerých formalit u lékaře, případně s vámi zajede i do lékárny pro léky.

Potřebujete si ještě nakoupit? Cestou domů vše zvládnete. „Vozidlo je vybavené a při delších cestách je k dispozici i malé občerstvení. Můžete se tak s námi svézt třeba na vyšetření do Prahy, Litoměřic nebo Teplic,“ říká provozovatelka služby Alena Sloupová. „Někteří klienti nás využívají také na krátké cesty po městě, třeba když potřebují nakoupit, vyřídit  něco na úřadech, převzít doporučenou zásilku na poště, nebo k delším cestám na odborná vyšetření. Vždy jsme k dispozici a společnými silami všechno zvládneme,“ dodává.

Cesta po Ústí nad Labem vyjde na 80 korun. Pojištěnci, kteří jsou členy Klubu Pevného zdraví, mají každou šestou jízdu zdarma. Právě přijíždí spokojený klient Josef Urban, který službu využívá pravidelně. „To víte, už je mi 82 let a špatně chodím, mívám velké bolesti. Na podzim minulého roku jsem si šel nakoupit a cestou domů jsem zjistil, že mi chybí taška s penězi. Na policii jsem zablokoval doklady a platební kartu, ale taška už se mi nikdy nevrátila. Byl jsem z toho hodně  špatný a dlouho jsem pak nevycházel z domu.

To ještě nebylo to auto (Novodobá sanitka, pozn. redakce). Dnes jsem šťastný, protože když pro mě přijede řidič, zeptá se, jestli mám klíče, peníze, hůl, pomůže mi dostat se k autu a nastoupit, všude je se mnou jako osobní asistent. Mám zase radost ze života, protože se více dostanu mezi lidi,“ říká pan Urban a dodává: „Ten pocit jistoty je k nezaplacení.“

Kontakt: novodobá sanitka Ústí nad labem Po-Pá 6:00–16:00 nebo dle domluvy tel.: 736 242 471 e-mail: usti@novodobasanitka.cz web: www.novodobasanitka.cz


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*