Cyklozávod Milada s rekordní účastí

  •  

V sobotu se v Roudníkách a přilehlém okolí jezera Milada konal už 11. ročník Cyklozávodu Milada. Na trasy vyjelo rekordních 416 závodníků. Dopolední program zahájila primátorka Ústí nad Labem Věra Nechybová, pod jejíž záštitou se cyklozávod koná.

V dětských kategoriích se dařilo především závodníkům z domácího Bicykl Teamu. Po bike trialové exhibici následoval rodinný závod dvojic.

Hlavní závody odstartovaly úderem čtrnácté hodiny. Krátkou trasu na 22 km opanovali Radek Chrudimský a Martina Marešová. Velký souboj přinesl závod na 44 km, kdy spolu od startu do cíle soupeřili teplický Jan Wolf s Pavlem Linetem z Klínů. V cílovém spurtu byl nakonec o necelou vteřinu rychlejší Jan Wolf. Z vítězství mezi ženami se mohla radovat Barbora Maříková. Kompletní výsledky najdete zde.

Stovky návštěvníků si během celého dne mohli nejen zazávodit, ale pořadatelé pro všechny připravili i bohatý doprovodný program.

„Musím přiznat, že nás rekordní účast trochu překvapila. Takový zájem jsme nečekali. Rozhodně tomu napomohlo i pěkné počasí. Co nás velmi těší je téměř 200 dětí v dětských závodech,“ řekl organizátor závodu Michal Neustupa.

Cyklozávod byl druhým závodem nového sportovního seriálu Milada Tour. Vrcholem celé tour bude už 3. června oblíbený běžecký závod Milada Run.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*