DDM plánuje řadu zajímavých akcí

Na přelomu dubna a května se ústecké děti, které navštěvují Dům dětí a mládeže Ústí nad Labem, mohou těšit na velmi zajímané akce. Na 20. dubna zde připravili například Česko-saský Den Země. Jde o tradiční akci, která dětem nabídne přírodovědně zaměřené soutěže, různé hry a atrakce.

„Pokud bude hezké počasí, budeme opékat i buřty,“ slíbil ředitel DDM Jan Eichler. Již 14. dubna bude DDM uklízet údolí Chuderovského potoka v rámci akce Ukliďme svět. Přihlásilo se již na 200 účastníků.

Od 16. dubna je na stadionu u rondelu připravená Dubnová jízda. Jde o sportovní a soutěžní odpoledne pro všechny dopravní prostředky, spousta zábavy a odměn. Určeno je dětem od 2 do 7 let na odrážedlech, tříkolkách, kolech i koloběžkách. Přihlásit je můžete na predskolni@ddmul.cz nebo telefonu 603 851 713. Stejná akce je pak v plánu 14. května.

Od dubna také zahajují další kurzy keramiky – točení na hrnčířském kruhu pro děti od 14 let a dospělé. Přihlásit se lze do pondělního kurzu, který zahajuje 25. dubna 2016 nebo do úterního, který začíná již 19. dubna 2016. Oba kurzy jsou v časech 17:15 – 19:30, poplatek 800 korun zahrnuje 8 lekcí.

DDM vyhlásil i oblíbenou výtvarnou a fotografickou soutěž Naše město . Uzávěrka letošního již 23. ročníku je pro obě části soutěže v pátek 13. května 2016. Podmínky a témata lze najít na internetových stránkách DDM.

V domě dětí se budou konat také školní soutěže. Je zde například připravené krajské kolo Středoškolské odborné činnosti. Školáci sem přijedou měřit síly třeba ve fyzikální nebo biologické olympiádě.

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*